80. Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim – lekcja biblioteczna

19 kwietnia to dzień upamiętniający 80. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim.

Z tej okazji w naszej bibliotece zorganizowaliśmy spotkanie z 7 klasą Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kard. Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich. Nasi goście zapoznali się z tłem historycznym tamtych czasów, obejrzeli również animację opartą na motywach książki Hanny Krall (Hanna Krall) „Zdążyć przed Panem Bogiem”, której akcja dotyczyła Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim.
Po wysłuchaniu tej ważnej i przejmującej historii, przystąpili do rozwiązywania zadań na kartach pracy. Pod koniec spotkania samodzielnie wykonali żonkile – kwiaty, które są symbolem powstania w getcie.
Dziękujemy za materiały: